Beata i Ala small

O mnie
Jestem Beata i cenię NATURALNE rozwiązania. Od dawna wegetarianka, bo kocham zwierzęta, ale nie na talerzu. Jestem kobietą, mężatką i mamą dbającą o swoją rodzinę i dziecko – naturalnie! Dla tych, którzy chcą mnie formalnie: jestem biologiem, technologiem żywności i posiadam dyplom z żywienia człowieka UJ – zatem rozumiem jak ważne dla nas i naszego zdrowia są naturalne wybory.

O blogu
Naturi.pl to blog-poradnik jak żyć normalnie, a przy okazji naturalnie. Znajdziesz tu wiele wskazówek odnośnie podejmowania naturalnych decyzji w codziennym życiu. Przede wszystkim po to, aby zachować lub przywrócić sobie i rodzinie zdrowie, i równowagę. Ale bez obaw - nie będę Cię zachęcać do zamieszkania w jaskini. Nie będę Cię też namawiać do jedzenia trawy tylko dlatego, że jest zielona i pochodzi z natury. Za to będzie na pewno zdrowo, wesoło, naturalnie i normalnie.

Na czym bazujemy
Wiedza i teksty o zdrowiu na Naturi bazują na 3 mocnych, wzajemnie uzupełniających się filarach:

  • badania naukowe (i „evidence-based medicine”)
  • medycyna holistyczna (Tradycyjna Medycyna Chińska)
  • zdrowy rozsądek

Badania naukowe jako podstawa wiedzy. Jednak wiele jeszcze nie zostało przez naukowców zbadane. I niestety... często też się mylą.
Medycyna holistyczna – chwała jej za to – traktuje organizm ludzki jako całość i nie stara się leczyć wyodrębnionego od reszty organu. Tysiące lat obserwacji nie można zignorować. Szczególnie, że często ich wiedza się sprawdza!
W nadmiarze informacji i w czasach kiedy niemal każdą teorię można udowodnić powołując się na różne źródła ponad wszystko cenimy ZDROWY ROZSĄDEK!

trójkąt Naturi